To szaleństwo oczekiwać innych efektów,
ciągle robiąc to samo…

Poświęć chwilę na przeczytanie tego artykułu, to może zmienić wiele w Twoim biznesie i życiu.

Kiedy zaczynałeś się uczyć jazdy na rowerze, nie od razu szło Ci świetnie. Kiedy stawiałeś/aś pierwsze kroki w matematyce – nawet proste działania wydawały się trudne. Podobnie było z poznawaniem nowych osób. Kiedy pierwszy raz usiadłeś/aś za kierownicą to było coś niesamowitego.

W każdym z tych przypadków musiałeś przejść przez proces nauki, aby robić daną czynność dobrze. Musiałeś poznać jak najwięcej „tajników i sekretów” dotyczących danej czynności, aby opanować ją jak najlepiej. To zupełnie naturalne, tak już po prostu jest.

Z prowadzeniem Firmy jest dokładnie tak samo – i drogi są dwie, albo popełniasz własne błędy i do wszystkiego dochodzisz sam, albo uczysz się od lepszych od siebie. Ja Osobiście, po tym jak kopałem się z biznesem przez pierwsze 3 lata, zmieniłem diametralnie podejście, i poszukałem osób którym biznes „wyszedł” i idzie bardzo dobrze i zacząłem się od nich uczyć. W ten sposób zdobywałem wiedzę, dzięki której dzisiaj – moja firma jest dobrze prosperującą Agencją Marketingu Internetowego i mogę pomagać innym – bo mam na to czas – i pieniądze.

Ten sam proces dotyczy reklamowania własnego biznesu. Większość przedsiębiorców nie posiada ani wykształcenia związanego z marketingiem. Jednocześnie nawet jeśli posiadają jakąś wiedzę, to obsługa zaawansowanych systemów marketingowych to jest zupełnie coś innego niż znajomość panujących zasad, które sprawiają, że reklama działa.

Marketing przynosi straty, bo jest robiony źle. 

Dobrze prowadzony marketing, jest jak maszynka do robienia pieniędzy

Jak myślisz? Czy poleciałbyś samolotem gdybyś nie miał pojęcia jak działa, jak jest zbudowany, jakie panują reguły i jaka jest kolejność wykonywania działań?

Bez odpowiedniego przygotowania, próbował byś wciąż na nowo, ale nawet gdybyś jakimś cudem uruchomił silniki, raczej nie oderwał byś samolotu od ziemi. 

Z dzisiejszymi systemami reklamowymi jest bardzo podobnie, ogromna ilość dostępnych opcji i wciąż zmieniające się algorytmy wymagają od reklamodawców ciągłego procesu uczenia się w szybko zmieniającym się środowisku.

I teraz Ty, i wielu Tobie podobnych przedsiębiorców, którzy próbują dzięki reklamie na Facebooku lub Google wyprzedzić konkurencję. Z każdej strony docierają do Ciebie sygnały typu „wypromuj ten post za XX zł aby dotrzeć do X osób”, co sprawia, że wiedziony chęcią rozwoju biznesu klikasz, ustalasz budżet i liczysz, że stanie się coś niesamowitego, że telefony zaczną dzwonić, zamówienia spływać drzwiami i oknami.

Niestety to się nie dzieje.

Jeżeli kiedykolwiek kliknąłeś przycisk PROMUJ bezpośrednio pod postem, lub skorzystałeś z jakiejkolwiek zachęty do promowania postu na Facebooku – tak naprawdę powiedziałeś „mam pieniądze, które chcę Ci oddać – zrób z nimi co chcesz – nie są mi potrzebne”. Dla systemu reklamowego to sygnał, że ktoś zupełnie zielony próbuje wygrać „w internety”. To przykre, ale tak to działa.

Spędziłem mnóstwo czasu i włożyłem w to sporo pieniędzy – aby dowiedzieć się jak działają algorytmy reklamowe na Facebooku. Dlatego mogę z całą pewnością powiedzieć, że marnujesz pieniądze jeśli nie masz rozległej wiedzy o tym w jaki sposób tworzyć dobre posty, do kogo je kierować i z jakim budżetem. Tak jak z tym lataniem samolotem – nie masz szans zrobić tego dobrze – bez odpowiedniej wiedzy.

Zatem zacznij robić marketing inaczej, jeśli chcesz innych efektów niż masz obecnie.

Najczęstszą klątwą która dotyka przedsiębiorców – są beznadziejne wyniki uzyskiwane z reklamy. Pojawia się przekonanie o tym, że reklama to koszt, wielka ściema i przynosi mizerny efekt. Oczywiście – to prawda, jeżeli jest robiona bez fachowej wiedzy, o tym:

 • jak dobrać grupę docelową – odbiorców Twojej reklamy
 • w które dni publikować posty
 • o której publikować posty
 • komu warto się reklamować, a z których osób opłaca się zrezygnować
 • jak pisać dobre posty, które za darmo powiększają zasięgi Twoich działań marketingowych
 • jakich słów nie używać pisząc posty/reklamy (bo potrafią obciąć zasięgi o 90% „na dzień dobry”)
 • jakie słowa podniosą zasięgi Twoich postów
 • do czego warto zachęcać odbiorców i jak to robić
 • jakie działają algorytmy reklamowe (jest ich kilkanaście i każdy działa inaczej – wiedziałeś? )
 • z którego algorytmu skorzystać do osiągnięcia określonego celu
 • jakie rodzaje treści Facebook premiuje większymi zasięgami, a jakie od razu są skazane na większe koszty reklamowe i mniejsze zasięgi naturalne
 • jak powiększać grono fanów ZA DARMO i skutecznie
 • dlaczego najgorsze co możesz zrobić swojemu biznesowi na Facebooku – to zapraszanie znajomych do „lajkowania” Fanpage’a Twojej firmy.

Ta lista z pewnością mogła by być dłuższa, ale chciałem Ci tylko pokazać, że to nie jest tak proste – że wystarczy wcisnąć jeden przycisk i stanie się magia i odniesiesz sukces. Jesteś dorosły – nie wierz w takie bzdury. Są narzędzia które pozwalają uzyskać świetne efekty, przy minimalnym nakładzie pracy – ale oparte są one o specjalne uczące się algorytmy i analizę ogromnej ilości danych Facebooka, wkrótce napiszę o tym w kolejnym poście. Jeśli chcesz się o tym dowiedzieć, na końcu tego postu jest formularz, gdzie możesz się zapisać na specjalną listę. Osoby z tej listy będą otrzymywać powiadomienie jako pierwsze o nowych postach zawierających dawkę konkretnej wiedzy, często będą to instrukcje jak zrobić coś naprawdę zaawansowanego na Facebooku, co pomoże Ci w biznesie.

A teraz pomyśl, czy firmy wydawały by miliony, a nawet miliardy dolarów, gdyby to nie przynosiło efektów? Czy myślisz, że mają tak dużo pieniędzy że bez zastanowienia płacą Facebookowi za coś co „nie działa” ?? To bzdura!! Po prostu zatrudniają specjalistów, którzy mają odpowiednią wiedzę aby dzięki reklamie zdobywać dla tych firm nowych klientów.

Dobrze robiony marketing jest jak maszynka do robienia pieniędzy, wyprzedzisz konkurencję jak tylko w to uwierzysz, i zaczniesz robić reklamę mądrze.

I wcale nie chodzi o to, że musisz wydawać duże pieniądze. Bo wiedząc co i jak, możesz SKUTECZNIE reklamować się nawet za 10zł dziennie. Ale musisz wiedzieć JAK to robić. Nie oszukasz rzeczywistości, tak jak nie polecisz samolotem nie mając o tym pojęcia, nie zrobisz skutecznych reklam bez ogromnej dawki wiedzy.

Zapraszam cię

W podróż do lepszego marketingu.

Do lepszego biznesu.

Do większej satysfakcji z podejmowanych działań w Social Mediach.

Do zwiększania zysków z Twojej działalności.

Do większej ilości klientów w Twojej Firmie.

Jeżeli chcesz przestać marnować pieniądze próbując po omacku rozgryźć system reklamy na Facebooku (i nie tylko) zostaw swojego maila w formularzu poniżej.

ZERO SPAMU – dostaniesz tylko użyteczną wiedzę, i powiadomienia o nowych postach, które dadzą Ci praktyczne umiejętności, które OD RAZU będziesz mógł zastosować na swoim Fanpage’u na Facebooku.

Pomyśl o tym w ten sposób – możesz dalej kopać się z koniem, albo posłuchać kogoś kto wie jak bezpiecznie do niego podejść. Jeśli jednak wolisz dalej marnować kasę to olej ten formularz i po prostu zajmij się tym co zwykle. 

Formularz