Optymalizacja szybkości stron

Wolna strona powoduje, że Twoi klienci z niej wychodzą. Czas to zmienić.

Optymalizacja szybkości stron

Dlaczego szybkość strony jest ważna?

Szybkość strony internetowej odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu pozytywnych odczuć użytkowników, co bezpośrednio przekłada się na ilość konwersji ze strony.

Wiesz jak ważne w biznesie jest pierwsze wrażenie – podobnie jest ze stroną. To, jak szybko będzie się ona ładowała definiuje wrażenie, jakie wywrzesz na użytkowniku.

Szybkość strony jest także jednym z elementów pozycjonowania. Wolno ładująca się strona nie będzie brana pod uwagę przez algorytmy do wyświetlania na wyższych pozycjach.

Optymalizacja szybkości stron

Jak szybka powinna być strona?

Idealnie, jeżeli czas ładowania strony wynosi poniżej 3 sekund. Im dłużej ładuje się strona tym gorzej dla Ciebie, ponieważ zwyczajnie odstraszasz klientów.

Musisz także pamiętać, że szybkość strony nie odnosi się jedynie do jej pierwszego ładowania. Chodzi także o szybkość ładowania zdjęć, przesyłania formularzy czy samego poruszania się na stronie.

Liczy się zatem efekt całościowy. Czy da się tutaj powiedzieć o idealnym czasie ładowania? Jest to ciężkie, w większości nawet subiektywne, jednak z całą pewnością im niższe czasy ładowania tym lepiej dla Twojej Firmy.

Optymalizacja szybkości stron

Co sprawia, że strona jest szybka?

Optymalizacja szybkości strony składa się z wielu elementów, które mają mniejszy, bądź większy wpływ na samą stronę. Często są to także elementy dosyć nieoczywiste takie jak np. fragmenty nieużywanego kodu.

Podchodząc do tematu optymalizacji stron naszych klientów analizujemy przede wszystkim jej całość, po to by wybrać najlepsze rozwiązania.

Z doświadczenia możemy również powiedzieć, że największe (i często najdroższe) hostingi na polskim rynku wcale nie są najszybsze – warto o tym wiedzieć.

Optymalizacja szybkości stron

Nie denerwuj klientów…

Wyobraź sobie, że szukasz idealnej oferty dla Twojej Firmy. Otwierasz kilka, kilkanaście stron po kolei, ale każda otwiera się w innym tempie. Jeśli strona, którą właśnie otworzyłeś będzie ładowała się powyżej 15 sekund zapewne zwyczajnie odpuścisz, prawda?

To samo zrobi klient, jeśli Twoja firmowa strona będzie ładowała się zbyt wolno. Teraz odpowiedz sobie na pytanie – wolisz tracić klientów na rzecz konkurencji, czy konwertować ich na Twojej stronie?

Optymalizacja szybkości stron

Szybciej znaczy czasem lepiej

Szybciej w określonych przypadkach znaczy lepiej – tak jest w przypadku czasu ładowania strony internetowej. Wiesz już, że z perspektywy klienta jest to kluczowe, bo nikt nie lubi czekać.

Popatrz również na swoją konkurencję – jak szybka jest ich strona internetowa? Szybsza od Twojej? Wolniejsza? Którą z nich uważasz za wzór szybkości?

Jeśli wiesz, że strony konkurencji ładują się szybciej od Twojej to nie ma na co czekać – potrzebujesz pełnej optymalizacji strony internetowej.

Optymalizacja szybkości stron

Dlaczego warto mieć szybką stronę?

Najprościej będzie przedstawić to w punktach – zobacz ile korzyści daje Ci szybka strona WWW:

  • Wzrost zadowolenia użytkowników – szybka strona pozwoli łatwo i przyjemnie znaleźć najważniejsze dla klienta informacje oraz kontakt do Ciebie.
  • Wyższy wskaźnik konwersji – lepsze odczucia użytkowników to także więcej konwersji. Łatwiej także będzie złożyć zamówienie na stronie lub dokonać zakupu.
  • Lepsza pozycja w wynikach wyszukiwania – szybkość, jak już wiesz, wpływa na pozycjonowanie. Zmaksymalizuj swoje szanse na najwyższe pozycje!
  • Poprawa doświadczeń użytkowników – szybkość ładowania wpłynie nie tylko na pozytywny odbiór, ale także na ewentualną chęć powrotu użytkowników na stronę – zwiększysz tym samym Life Time Value!
  • Masz stronę lepszą od konkurencji – jeśli Twoja strona ładuje się szybko i działa sprawnie masz większe szanse na zabranie konkurencji klientów – warto, prawda?
  • Budujesz wiarygodność i profesjonalizm – szybką stroną zbudujesz profesjonalny i wiarygodny wizerunek swojej firmy.

Zadbaj o szybkość Twojej strony, aby zwiększyć liczbę klientów w Twojej Firmie – spokojnie, pomożemy Ci!

Wiesz, że potrzebujesz szybkiej strony?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności.