Budowanie Landing Page

Dlaczego potrzebujesz landing page, aby sprzedawać więcej?

Budowanie landing page

Dlaczego Landing Page sprzedają?

Przede wszystkim należy zacząć od wyjaśnienia, czym właściwie jest Landing Page. Tłumacząc z angielskiego jest to dosłownie „strona lądowania”, na której użytkownik „ląduje”, na przykład z reklamy.

Same Landingi zaprojektowane są w taki sposób, aby skupić uwagę użytkowników na konkretnej ofercie – produkcie lub usługi. Skutecznie pozwala to zwiększyć konwersje, ponieważ ze ścieżki klienta usunięte są wszystkie rozpraszacze.

To, że strony lądowania sprzedają bierze się zatem z tego, że taki mają cel – są dosłownie przygotowane w taki sposób, aby pokazać klientowi wszystkie korzyści i zalety, a także odpowiednio zbudowaną narrację popartą dowodami słuszności społecznej – opiniami.

Budowanie landing page

Personalizuj komunikację

Landing Page to również okazja do zbudowania personalizowanego przekazu dla różnych grup odbiorców. Każdy z nich może delikatnie inaczej przedstawiać perspektywę korzystania z produktu lub usługi, po to, aby jak najlepiej dotrzeć do grupy docelowej.

To kolejny aspekt, przez który strony lądowania sprzedają zdecydowanie lepiej, niż „standardowe” strony produktów/usług. Odpowiednio budowana narracja, dobranie odpowiedniego przekazu marketingowego i eliminacja wszystkich rozpraszaczy, to klucz do sukcesu.

Budowanie landing page

Optymalizacja kosztów reklamy

Pracując na co dzień z Google Ads wiemy, jak ważna jest strona docelowa w reklamie. Wynika to bardzo mocno ze wskaźnika jakości strony docelowej, którym Google weryfikuje zgodność strony z reklamą.

Bardzo często zdarza się, że reklama kierowana na wcześniej utworzoną w obrębie witryny podstronę osiąga wynik jakości 3/10 – po przełączeniu jej na dedykowany Landing Page wynik jakości strony docelowej rośnie na 9/10. Co to daje? Przede wszystkim reklamy są dla Ciebie tańsze, ponieważ według algorytmu reklama jest wtedy kierowana trafniej.

Jak to osiągamy? Przede wszystkim zawierając na stronach lądowania odpowiednie frazy kluczowe, zarówno w tekstach oraz nagłówkach. Sam Landing Page generuje także więcej konwersji, przez co reklamy mogą się szybciej optymalizować.

Budowanie landing page

Ile kosztuje dobry Landing Page?

W przypadku jakiejkolwiek strony nie da się jednoznacznie określić ceny. Wszystko zależy od tego, jakich funkcjonalności oczekujesz. Można jednak powiedzieć, że ceny rozpoczynają się 1500 zł netto, a widełki są właściwie nieograniczone.

W cenie Landingu otrzymasz indywidualny projekt graficzny, pełną obsługę od A do Z oraz wsparcie techniczne. Dodatkowo – jeśli jeszcze nie masz – zapewnimy Ci ultraszybki serwer oraz domenę.

Jakie strony tworzymy? Sprawdź nasze projekty stron.

Potrzebujesz Landing Page?

Wiemy, że warto! Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Toba w celu ustalenia szczegółów.

Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności.