Główne czynniki od których zależy skuteczność kampanii Google Ads to:

  1. Metoda pozyskiwania potencjalnych klientów przez samą kampanię reklamową. Zatem wiele zależy od tego, czy są to reklamy banerowe, formularze kontaktowe, reklamy tylko i wyłącznie połączeń telefonicznych czy np.: video na YouTube.
  2. Miejsce docelowe, do którego są kierowani odbiorcy reklam. Czy Twoja strona jest przygotowana pod kątem konwersji potencjalnego klienta w klienta? Czy Twoja strona przygotowana jest do szybkiego załadowania na urządzeniach mobilnych? To jest najważniejsze do zrozumienia dla właściciela reklamowanego biznesu: reklama pozyskuje ruch, generuje zainteresowanie. Jednak to strona internetowa jest sprzedawcą, który zamyka sprzedaż, lub całkowicie marnuje szansę na pozyskanie klienta.
  3. Budżet. Zbyt niski budżet znacząco ogranicza potencjał i jakość prowadzonych działań marketingowych. Zbyt wysoki budżet również nie jest wskazany, jednak to głównie zbyt niski budżet potrafi „położyć” wyniki w kampanii.

Zapamiętaj:

  • w punkcie stacjonarnym jakość obsługi i umiejętności Twoich pracowników mają ogromne znaczenie dla generowania sprzedaży.
  • w internecie Twoim pracownikiem jest strona WWW. Dobra Agencja przed uruchomieniem kampanii szczegółowo przeanalizuje Twoją stronę pod kątem jej „przydatności w procesie generowania sukcesu z prowadzonych działań reklamowych”. W naszej Agencji to standardowa procedura.