Czego dowiesz się w tym Case Study?

  • Jak osiągnąć ponad 1 284 000 złotych obrotu przez cały okres współpracy

  • Jak wypracować comiesięczny wzrost obrotu o 10-15% 

  • W jaki sposób dotrzeć do ponad 1 000 000 osób na Facebooku, utrzymując powyżej 1,96% CTR

  • Jaki wpływ ma nowoczesny sklep internetowy na sprzedaż
  • Czy warto inwestować w kompleksowy marketing

Czytasz dalej, czy od razu zapisujesz się na konsultację?

Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności.

Jak osiągnąć 364% większy obrót rok do roku?

Wprowadzenie

W lutym 2022 roku zgłosiła się do nas firma produkująca meble z prawdziwego, litego drewna. Co było celem? Na początek poprosili nas o prowadzenie ich Social Mediów. Następnie, właściciel widząc ilość przejść na stronę z postów produktowych, zdecydował się również na Facebook Ads. W rozwoju Firmy był to milowy krok.

W ciągu zaledwie 2 miesięcy udało nam się wygenerować 6 krotny wzrost obrotu w sklepie – w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Równolegle ze starem kampanii reklamowych w systemie Mety, rozpoczęliśmy pracę nad nowym sklepem internetowym, który został oddany do użytku w połowie kwietnie. Efekt? Zwiększony czas zaangażowania klienta na stronie i wzrost konwersji – add to cart oraz zakupów.

Czerwiec rozpoczęliśmy od współpracy w zakresie Google Ads. Te kampanie dosłownie napędziły sprzedaż w sklepie. W pełni zoptymalizowane kampanie pozwoliły na osiągnięcie pierwszych 100 000 obrotu w historii Firmy Klienta. Dalej było już tylko lepiej w okresie od lipca 22′ do lutego 23′, każdy miesiąc przynosił kolejne rekordy zysków dla naszego klienta. Warto wspomnieć, że w momencie pisania tego Case Study mamy marzec 23′ i wszystko wskazuje na to, że zostanie ustanowiony kolejny rekord – więcej dowiesz się poniżej.

5 kroków, które odmienią Twój biznes

Krok 1

Angażujący fanpage na Facebooku

Współpracę rozpoczęliśmy, można powiedzieć, delikatnie – od prowadzenia Social Mediów marki. W pierwszym miesiącu naszych działań dotarliśmy do 301 803 osób, zwiększając przy tym zasięg strony o 307,4%. Dodatkowo nasze działania wygenerowały 3004 przejść na stronę internetową. Musimy tutaj zaznaczyć, że początkowo celem współpracy było wyłączenie wygenerowanie zasięgów – sprzedaż była tylko dodatkiem.

Przyjęliśmy strategię opartą na 2 postach tygodniowo dodawanych we wtorki i czwartki punktualnie o 12:00. Dlaczego tak? Dla Facebooka niezwykle ważna jest regularność, a zatem staraliśmy się maksymalnie wykorzystać budżet od klienta. Dodatkowo po zbadaniu aktywności grupy docelowej, mogliśmy stwierdzić, że publikacje w południe dotrą organicznie (bezpłatnie) do największej grupy osób. Tak też się stało – organicznie docieraliśmy każdym postem do około 10 000 osób. Należy tutaj wspomnieć, że w tamtym czasie stronę obserwowało jedynie niecałe 1200 osób.

Obecnie (marzec 2023) strona posiada łącznie ponad 2300 obserwujących oraz dociera każdego miesiąca do przeszło 60 000 osób zupełnie bezpłatnie. Do tego dokładamy drugie tyle zasięgu pochodzącego z płatnej promocji postów za zaledwie 5 złotychb dziennie – do tego można dojść regularnością i przemyślanymi działaniami.

Krok 2

Skuteczny marketing na Facebooku

Kolejne miesiące były dla naszego Klienta jeszcze bardziej owocne. Widząc wyniki jakie osiągamy postami, zdecydował się On na wdrożenie kampanii w Facebook Ads. Nasze działania oparliśmy przede wszystkim na lejkach sprzedażowych edukujących potencjalnych klientów o zaletach litego drewna. Na efekty nie trzeba były długo czekać. Pełna optymalizacja reklamy i pierwsze konwersje pojawiły się już po 4 dniach od startu.

W pierwszym miesiącu wspólnych działań, wygenerowaliśmy na Facebooku 6 zakupów na kwotę 14 394 złotych, przy wydatkach na poziomie 868,46 złotych. W kolejnych miesiącach sprzedaż pochodząca z Facebooka rosła – rosły także wydatki reklamowe w tym kanale, jednak w zwracały się one dosłownie w 150% ze względu na wysoki ROAS reklam.

W styczniu 2023 roku zdecydowaliśmy się delikatnie okroić budżet reklamowy w systemie Meta, na rzecz Google Ads, które siłą rzeczy jest bardziej skuteczne. Mimo to, przy wydatkach miesięcznych w wysokości około 900 złotych (mówimy tutaj zarówno o budżecie na promocję postów, remarketingu, jak i reklam dla tzw. zimego ruchu) generujemy kilkanaście sprzedaży miesięcznie oraz ROAS na średnim poziomie 40,61 – a to wszystko jedynie z Facebooka, sytuacja w Google wygląda jeszcze lepiej.

Krok 3

Nowy konwertujący sklep internetowy

Równolegle ze startem współpracy w zakresie Facebook Ads, nasz zespół Web Developerów rozpoczął pracę nad nowym sklepem internetowym. Poprzednia strona była wyraźnie przestarzała, a co najgorsze – nie była dobrze przystosowana pod urządzenia mobilne. Patrząc na statystyki nowego sklepu nie mamy wątpliwości, że zdecydowanie przełożył się on na wzrost sprzedaży. Szybki, bardzo intuicyjny, schludny i spójny – tak w dużym uproszczeniu i skrócie można opisać nowy sklep. Wdrożyliśmy na nim także nowe metody płatności.

Oprócz standardowego, dostępnego wcześniej przelewu oraz płatności za pobraniem, dodaliśmy także integrację płatności Tpay oraz płatność na raty. To kolejne drobne z pozoru elementy, które znacząco wpływają na decyzję zakupową klienta.

Finalnie sklep internetowy – porównując stary sklep z lutego 2022 oraz nowy z kwietnia 2022, czyli miesiące w których wydatki reklamowe były identyczne – nowy sklep przyczynił się do wzrostu liczby konwersji o 36%.

Krok 4

Wdrożenie Google Ads

Kiedy mieliśmy już gotowy sklep internetowy, a Facebook Ads skutecznie podnosił sprzedaż w sklepie, otrzymaliśmy od Klienta dostęp do Google Ads, które wcześniej było amatorsko prowadzone. Czerwiec rozpoczęliśmy więc od próby ratowania tego, co znajdowało się na koncie reklamowym. Nie dało to jednak oczekiwanego przez nas efektu, z prostego względu – kampanie były ustawione po prostu źle. Stworzyliśmy zatem „nasze” wersje kampanii.

Nasze działania przyniosły efekty już w lipcu. Przy pozyskiwaniu ruchu z 3 źródeł – Facebooka, Google i Social Mediów – osiągnęliśmy 76 671 złotych obrotu, przy koszcie reklamowym na poziomie 3 tysięcy złotych. W tym momencie skupialiśmy się już przede wszystkim na optymalizacji i skalowaniu biznesu naszego Klienta.

Dzięki wykorzystaniu Google Ads, kolejne miesiące były tylko lepsze – przynosiły coraz to nowe rekordy obrotu. Dla przykładu w listopadzie wydając 4360 złotych wygenerowaliśmy 98 214 złotych obrotu, w styczniu podnieśliśmy budżet reklamowy do 6240 złotych, zyskując przy tym ponad 30 000 złotych więcej (128 983 złotych obrotu), luty 2023 roku, był natomiast prawdziwie przełomowy, bo wydając 6060 złotych wygenerowaliśmy dla klienta 151 667 złotych sprzedaży.

Krok 5

Skalowanie budżetu = więcej klientów

Efekty optymalizacji i skalowania nadeszły szybko. Mając w pełni zoptymalizowane kampanie na Facebooku i w Google w sierpniu osiągnelismy już ponad 100 000 złotych obrotu w sklepie internetowym. Podnieśliśmy wtedy ceny, aby koszt marketingu zawierał się w cenie mebli. Wbrew temu, co wielu z Was mogło teraz pomyśleć – nie wpłynęło to negatywnie na sprzedaż w sklepie. Wręcz przeciwnie. Podstawą dobrze skrojonego marketingu jest to, aby jego koszt zawierał się w cenie, pozostawiając cały zysk dla firmy. Dla przykładu – ceny wybranych modeli mebli podnieśliśmy o 100 złotych – tyle kosztuje pozyskanie jednego klienta. W tym konkretnym przypadku jest to zaledwie 4% ceny produktu.

Mimo podniesienia cen, sprzedaż kwitła. W pierwszym kwartale 2022 roku, klient zarobił 168 250 złotych, w 4 kwartale, w którym ceny były już podniesiony, a marketing rozwinięty, na konto klienta wpłynęło 287 820 złotych.

Sukces

Kiedy marketing nie jest kosztem?

Wrzesień i październik były bardzo zbliżone. Utrzymaliśmy wydatki, ROAS i obrót na podobnym poziomie, który dla klienta jest w 100% satysfakcjonujący. Ponad 100 000 złotych obrotu. Jedynie 13% zysku to koszt marketingu, który i tak został przecież wliczony w cenę, więc porównując do starych cen – klient otrzymuje czysty zysk.

Chcesz zwiększyć obroty?

Napisz do nas lub zadzwoń:

505-POKAŻ NUMER122-704

Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności.