Czyste liczby i fakty,
tak się oblicza potrzebny budżet oraz prognozowane zyski z kampanii.

Jeżeli chcesz poznać wyliczenia dedykowane Twojej konkretnej firmie, zapisz się na konsultację korzystając z przycisku poniżej.

Dziesiątki razy słyszałem to pytanie: dlaczego mam wydać „aż tyle” na kampanię ? a nie da się mniej?

Zawsze budzi to we mnie i zdziwienie i śmiech, jednak po chwili zdaję sobie sprawę z tego, że niestety mało jest specjalistów, którzy tłumaczą i pokazują dlaczego właśnie kwota X jest potrzebna aby dowieźć wynik.

Zupełnie inną kwestią jest to, że niewielu przedsiębiorców jest zainteresowana poznaniem tych faktów. Chcieliby zapłacić jak najmniej a potem usiąść i czekać na napływające miliony.

Biznes i marketing to jednak twarda matematyka, w której zyski nie biorą się z dobrych chęci a z działań podejmowanych w oparciu o twarde dane.

W filmie przedstawiłem wersję wydarzeń dla firm sprzedających produkty, jednak równie dobrze ma to zastosowanie do firm w których usługi wykonywane są w przeważającej części jednorazowo. Może to być np.: podłączenie kuchni do instalacji elektrycznej/gazowej. Szansa na realnie szybką powtórkę usługi u danego klienta jest bliska zera.

Jest jednak mnóstwo firm, które powinny budować zysk z klienta w czasie, na podstawie wielokrotnej sprzedaży całego wachlarza usług. Są to salony kosmetyczne, agencje marketingowe takie jak Bee On Top, w których klient po zakupie strony może skorzystać z szeregu innych usług pomagających rozwijać firmę w internecie.

Przypadek usług oraz tzw. LTV (Life Time Value) klienta omówię w kolejnym nagraniu, jako że wymaga to zdecydowanie więcej teorii przed przystąpieniem do obliczeń. W ostatecznym rozrachunku kalkulator wygląda jednak bardzo podobnie, sam proces wyliczeń również. Ważne jednak jest dogłębne zrozumienie tego tematu, aby nie odrzucać uzyskiwanych liczb jako nierealistycznych.

Jeżeli chcesz mojej pomocy w marketingu własnej firmy, zapisz się na rozmowę wstępną korzystając z przycisku poniżej.

Jeżeli myślisz o reklamie,

zdecydowanie powinieneś pobrać ten ebook

Zawartość tego ebooka wskaże Ci najczęściej popełniane błędy. Jednak lista popełnianych błędów bez sposobów na ich poprawienie byłaby bezużyteczna. 

Z tego powodu w tym krótkim ebooku zawarłem metody, które pozwalają w dość krótkim czasie poprawić opłacalność prowadzonych kampanii reklamowych.

Pobierz ebook 7 grzechów, które rujnują zysk z kampanii
Published On: 2023-02-20 / Categories: Reklama Facebook, Reklama Google /

Zobacz projekty, które już zdobywają klientów

Jak będzie wyglądać Twoja nowa strona?

  • Projekt strony www
  • Projekt strony www
  • Projekt strony www
  • Projekt strony www

Polecane posty