Masz biznes na głowie, nie przedłużając więc przejdźmy do sedna:

 1. zainstaluj kod śledzący - pixel Meta/Facebook. Po pierwsze na stronie musisz mieć zainstalowany pixel konwersji oraz wdrożone API konwersji. To znacząco wpływa na ilość danych zbieranych przez system reklamowy w celu optymalizacji Twojej kampanii
 2. dobrze wykorzystaj zainstalowany pixel:
  a) zbierając dużą ilość poprawnych danych utwórz grupy odbiorców których będziesz wykluczać z prowadzonych kampanii. To ważniejsze niż grupy na które kierujesz reklamy. Wykluczaj kiepskich użytkowników, i tych, którzy już zrealizowali konwersję a unikniesz przepalania budżetu.
  b) grupy "podobnych" odbiorców do których będziesz kierować reklamy, również stworzysz lepsze gdy Twój pixel będzie zbierać więcej poprawnych danych. Dobre dane, to dobre grupy podobnych odbiorców o które możesz poszerzyć kierowanie swoich reklam i w ten sposób polepszyć wyniki.
 3. stwórz więcej niż jedną reklamę. Kiedy używasz jednej reklamy jej wyniki już po dotarciu do 1000 pierwszych osób są bardzo miarodajne. Z upływem czasu niewiele się zmieni. Jeżeli nie stworzysz większej ilości reklam, będziesz opierać się prawdopodobnie na bardzo kiepsko działającej reklamie, bo rzadko udaje się od razu stworzyć odpowiednio interesującą grafikę i tekst - idealnie trafiającą w gust odbiorców. Kiedy masz 2-3 reklamy, szybko zauważysz, że są między nimi różnice w wynikach, i warto wtedy zostawić jedną działającą najlepiej, a pozostałe wstrzymać. Do tej jednej którą zostawiłeś działającą, znów warto wrzucić 2 kolejne reklamy aby zweryfikować czy da się osiągać jeszcze lepsze wyniki. Tak postępują profesjonaliści optymalizujący wyniki kampanii.
 4. dopracuj stronę, na którą kierujesz ruch. Kierując ruch nie zapominaj o tym, że strona jest miejscem, które przyjmie ten ruch i albo będzie dopracowana pod kątem sprzedażowym, albo nie. Osobiście wejdź na adres, na który kierujesz użytkowników, koniecznie na urządzeniu mobilnym bo tak trafi tam 90% użytkowników i zweryfikuj, czy łatwo jest zrobić to - co chciałbyś aby zrobił odwiedzający stronę potencjalny klient. Jeszcze lepszym pomysłem jest, aby tej weryfikacji dokonał ktoś, kto nie zna Twojej strony. Dla niego sprawy nie będą tak oczywiste.
  ➡️ Czy na stronie jest "klikalny" numer telefonu?
  ➡️ Czy występują "wezwania do działania" nawołujące "zarezerwuj", "zapisz się", "kup teraz" ?
  ➡️ Czy oferta napisana jest w sposób sprzedażowy i eksponujący realne korzyści dla klienta?
 5. reaguj - nie czekaj. Jeżeli kampania chodzi 1 dzień a wyniki są dalekie od oczekiwań, nie trać czasu na czekanie. To nic nie da. Zdecydowanie należy coś zmienić, poprawić. Upływ czasu zmieni tylko to, że wydasz więcej pieniędzy bez sensu. Jeżeli nie wiesz co zmienić, to poproś o pomoc kogoś z doświadczeniem, gdyby reklamy i skuteczny marketing były takie proste - to wszyscy wokół zarabialiby miliony. Zwłaszcza reklamy w Social  Media błyskawicznie potrafią dać odpowiedź, czy kampania jako całość ma sens, czy nie. Jeżeli wyniki są dalekie od oczekiwań - czekanie przyniesie tylko frustrację. Kampania nie zacznie cudownym sposobem nagle, sama z siebie przynosić dobrych wyników.

To krótka lista, użycie której zawsze generuje poprawę wyników. To są rzeczy podstawowe, bez których nie ma szans na lepsze wyniki. Chciałbym bardzo, aby dało się uruchomić kampanię a rzeka monet płynęłaby szeroko w moją stronę. Rzeczywistość jest taka, że trzeba się napracować na wynik. Nagroda jednak jest tego warta.

Chcesz marketing, który pomoże Ci wyprzedzić konkurencję?

Wypełnij formularz, i zacznij zarabiać więcej.

Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności.